Hvem stiller opp når en av dine er savnet?
- Leteaksjon ved Melands-Grønarhei påsken 05. Foto: Espen Brekke

Skjærtorsdag meldte tre ungdommer til AMK (113 sentralen) at de hadde mistet stien mellom Hengjane og Bratteli. Usikkert flyvær gjorde at politiet alarmerte Norsk Folkehjelp.
Les mer om 11 mannskaper på vei ut da de savnede ble funnet
Det fine været i Sør-Norge har ført til lite snø i påskefjellet, men da lokkes heller turistene ut på fotturer. Norsk Folkehjelp Strand og Forsand måtte hente en dame med skadet fot på ørdag før Palmesøndag.
Les mer om Påskeberedskapen på plass også i områder uten snø
Turistmagneten Preikestolen i Rogaland trekker stadig flere utenlandske turister til seg. Nå prøver folk å komme seg opp hele året, men mange får store problemer og må ha hjelp.
Les mer om Preikestolen gir Norsk Folkehjelp utfordringerNorsk Folkehjelp Strand og Forsand har allerede vært ute på tre aksjoner i 2012, hvorav to på Preikestolen. Torsdag kveld var det to franske turister som mistet stien i snøbygene.
Les mer om To Preikestolaksjoner på tre dager
Søndag ettermiddag meldte fire turgåere til politiet at de ikke var sikre på hvor de var og hvordan de skulle komme seg videre. Norsk Folkehjelp assisterte dem ned til Selemork.
Les mer om Turgåere assistert ned fra Tømmervatn
Norsk Folkehjelp ble varslet søndag kveld og var raskt klare med tre snøscootere og mannskaper.
Les mer om Savnet jeger kom til rette i Vinddalen
Norsk Folkehjelp var i innsats på to aksjoner ved Preikestolen den siste helgen i august. En skadet jente ble båret ned av Folkehjelpen og en savnet dame ble funnet av redningshelikopter.
Les mer om To nye aksjoner i Preikestolområdet
Norsk Folkehjelp ble i helgen satt inn i søket etter den siste savnede turgåeren i Sirdalsheiene. Tre personer er funnet omkommet, mens en fjerde person fortsatt er savnet.
Les mer om God innsats, men resultatløst i Sirdal
En eldre mann ble meldt savnet fredag ettermiddag ved Rettedal i Forsand. Mannen ble funnet omkommet av et søkelag med Norsk Folkehjelp og andre frivillige.
Les mer om Savnet mann på Forsand funnet av frivilligeTirsdag 7/10 ble vi igjen utkalt på leiteaksjon, men personen ble funnet i god behold før vi kom i søk.
Les mer om Leiteaksjon i Lyngsheia
Norsk Folkehjelp var i søk med tre patruljer da Sea King redninghelikopter fant den savnede.
Les mer om Amerikansk turist funnet ved Preikestolen
Tre patruljer fra Norsk Folkehjelp startet tidlig i morges ettersøkning etter en savnet sauesanker ved Nilsebu. Han er nå kommet tilrette i god behold.
Les mer om Savnet sauesanker funnet i god beholdNorsk Folkehjelp ble varslet kl 23 mandag kveld og sendte et søkslag til Preikestolen
Les mer om Leteaksjon ved PreikestolenEn basehopper fikk ankelskade under hopp fra Smellveggen lørdag ettermiddag. Folkehjelpen var på plass, men måtte vente på at helikopter hentet ut den skadde.
Les mer om Ny hopperulykke i Lysebotn
Onsdag ettermiddag fikk en basehopper problemer under hopp fra Kjerag, han landet i sjøen med benbrudd.
Les mer om Raskt på plass ved BASE hopperulykke i KjeragNorsk Folkehjelp, politi, Norske Redningshunder og SeaKing redningshelikopter lette lørdag kveld etter mulig savnet turist ved Preikestolen.
Les mer om Søk ved Preikestolen avsluttet kl 02 natt til palmesøndagFredag og lørdag var vi med på ettersøkning både med søkelag på land og med båten.
Les mer om Søk etter savnet 12 åring på RennesøyNatt til mandag ble Norsk Folkehjelp oppringt av politiet som hadde to familier på avveie mellom Flørli og Vindalen
Les mer om To familier funnet i god beholdSent fredag kveld var tre Italienere på tur til Preikestolen og mistet stien.
Les mer om Ny leteaksjon på Preikestolen
Søndag kveld var en russisk ungdom savnet ved Preikestolen, men ble funnet i god behold
Les mer om 10 mannskaper klare for PreikestolaksjonFire mannskaper fra Norsk Folkehjelp bar mandag kveld ned en dame med ødelagte knær fra Neverdalsskardet.
Les mer om Bar ned Canadisk dame fra PreikestolstienNorsk Luftambulanse står onsdag kveld værfast på stien til Kjerag. Norsk Folkehjelp ble satt i beredskap for å evt hente ut pasienten til fots.
Les mer om Helikopter værfast på Kjerag
Natt til lørdag ble Norsk Folkehjelps mannskaper sendt ut i heia for å hjelpe fire unge menn som frøs og ikke kom noen vei på høyfjellet øst for Lysebotn.
Les mer om Utfordrende aksjon i Lyseheia
Norsk Folkehjelp Strand og Forsand var ute med tilsammen 25 mannskaper 2.påskedag og lette etter en savnet Spansk mann ved Preikstolen
Les mer om Savnet mann ved Preikestolen var i StavangerPalmesøndag var det en Lyngbrann i Songesand. Brannmannskapene kom både over fjellet fra Årdal og fra Forsand med brannbåten Vektaren. Norsk Folkehjelp dro ned fra vaktstasjonen i Lyngsheia og transporterte mannskaper fra kaien.
Les mer om Lyngbrann i Songesand, Folkehjelpa hjalp med transportEn tysker på hyttebesøk hos en tysk\norsk kamerat brakk tirsdag 28. februar lårbeinet etter ett fall på fottur i Bjørheimsheia.
Les mer om Tysk turist brakk lårbeinet i Bjørheimsheia.Mannskaper fra Norsk Folkehjelp Strand ble ved 1430 tiden tirsdag utkalt til en skadet turist på Preikestolstien.
Les mer om Lette etter skadet turist
En mann i 40 årene fikk gikk seg vill sent lørdag kveld, men meldte selv fra til kona at han ikke viste hvor han var. Norsk Folkehjelp ble alarmert av politi og sendte ut søkelag i ett forferdelig drittvær.
Les mer om Leteaksjon i Jørpelandsheia35 ungdommer fra Rogaland og Vestfold testet i helgen ut Bolten aktivitets og beredskaps-senter. Samtidig ble Bolten brukt som KO under en leteaksjon i området.
Les mer om Ungdomstur og leteaksjon på BoltenKlokken 2230 fredag kveld fikk ambulansebåten Rygeraa ett pasientoppdrag i Kallali i Lysefjorden. De trengte hjelp fra Norsk Folkehjelp for å hente pasienten.
Les mer om Ambulansebåten trengte bærehjelp
Natt til lørdag 13.august dro 6 mannskaper fra Norsk Folkehjelp Strand til Blåsjø for å lete etter to damer.
Les mer om To leteaksjoner samtidigEn representant fra Fagforbundet vil dele sine opplevelser i en ny blogg når han besøker Norsk Folkehjelp i Gaza i juni.
Les mer om Blogger om Gaza besøk
Somalia er det 160. landet i verden til å vedta forbudet mot landminer.
Les mer om Somalia forbyr landminer